UPOZORNĚNÍ: 6. 1. nefixujeme cenu zlata (státní svátek v Rakousku). Pražská prodejna do 11.1. uzavřena – kontaktujte nás na centrále 800 222 800.
Zlato Mince

 
Investiční zlato

SVATOVÁCLAVSKÁ KORUNA


Koruna, symbol české svrchovanosti a státnosti je vyobrazena i na české minci  nominální hodnoty 1 Kč.
 
Svatováclavská koruna není jen panovnickým odznakem, ale symbolem celé země. Po Karlu IV. jí bylo korunováno 21 českých králů a 17 královen. Přáním císaře Karla IV. je, aby byl originál Svatováclavské koruny vystavován jen při výjimečných příležitostech a pouze na území Pražského hradu. Během minulého století se tak stalo pouze devětkrát.

Pražská mincovna a.s. proto nechala zhotovit věrnou repliku Svatováclavské koruny, která bude trvale vystavena v Obecním domě v Praze, v místech kde dříve sídlil králův dvůr v němž přebývali čeští králové a královny.

Investiční zlato
Investiční zlato

PRAŽSKÉ JEZULÁTKO


Půvabná soška pochází ze Španělska. Líbezná tvář malého Ježíška přitahuje tisíce turistů svou krásou.
 
Soška vysoká 47 centimetrů je dřevěná s povrchem modelovaným z barevného vosku. Představuje malé dítě, oblečené v dlouhou košilku, ze, které vykukují bosé nožky. Korunka, která v současné době zdobí Jezulátko, byla vyrobena v letech 1810 až 1820. Kromě této korunky má Jezulátko ještě jednu z roku 1767. Obě pocházejí z dílen pražských zlatníků. Korunka se nenasazuje přímo na sošku, je připevněna samostatně těsně nad Jezulátkem. Soška bývala v minulosti zdobena drobnými šperky, které pocházely z darů věřících. Nejcennějším klenotem byla dnes ztracená kopie řádu Zlatého rouna.

Investiční zlato 
Investiční zlato

MEDAILON VE TVARU ZNÁMKY


Motivem této originální plakety je portrét půvabné dívky zdobený secesním dekorem. 
 
Plaketa je ražena z tenkého plechu ryzího zlata, případně jiného drahého kovu, např. ryzího stříbra. Minimální tloušťka materiálu použita k ražbě je zúročena nárůstem pohledové plochy, kterou má výtvarník k dispozici. Větší prostor k aplikaci výtvarného návrhu dovolí umělci obohatit plaketu bezpočtem poutavých detailů.

 
Jednostranná ražba navíc umožní deformaci materiálu do značné výšky. Vzniká tak mimořádný reliéf: ve vrcholných bodech dosahuje výškový rozdíl vůči základně až 3 mm.


Investiční zlato 
 
 
         
 
Investiční zlato

SPOLUPRÁCE S MINCOVNOU


Pražská mincovna prodává mince a medailony vlastní produkce výhradně prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů.
 
Stańte se i vy součástí exkluzivní sítě s nabídkou exkluzivního sortimentu.

Více o podmínkách obchodní spolupráce.
Investiční zlato 
Investiční zlato

ELEKTRONICKÝ ZPRAVODAJ PRAŽSKÉ MINCOVNY


Chcete být včas informováni o novinkách z dílny Pražské mincovny?
 
Přihlaste se k odběru elektronického zpravodaje.  .

Investiční zlato
   
   
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2022 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.