Zlato Aukce

AUKCE #07681 - 2004 Monkey 1 Oz gilded coin

AUKCE

Číslo aukce: #  07681
Zahájení aukce: 23.01.2018
Aukce končí:

04.02.2018

Vyvolávací cena: 940,00 Kč
Dosažená cena: 940,00 Kč
Cílová cena (kup teď):

1500,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 940,00 Kč
Příhozů: 0

TATO AUKCE JE UKONČENA!

POPIS

Stříbrná mince s pozlaceným reliéfem.
Austrálie

průměr: 40.6 mm
hmotnost: 31.1 g
obsah drahých kovů: 999.9/1000 Ag
nominál: 1 Dollar

VÍTE, ŽE:

Opravdové přátelství je vzácné. Skutečný přítel s námi nesdílí pouze radosti, ale také starosti. Kamarád je velmi blízký člověk. Přátelství může přetrvat celý život. Je to vztah, který se musí udržovat. Přátelé jsou pro nás velmi důležití. Proto by měl být dárek pro kamaráda jedinečný a originální.

PŘÍHOZY V AUKCI #07681

Na tuto aukci zatím není přihazováno

STARŠÍ DRAŽBY TÉTO POLOŽKY

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
7763  04.03.2018  890,00 Kč 892,00 Kč

ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

Mince – němý svědek křížových výprav České mince na východě

Není pochyb o tom, že křížové výpravy do Svaté země stály Evropu mnoho peněz. Neobešli se bez nich ani účastníci druhé křížové výpravy (1146–1148) z českých zemí.

Žádný přímý doklad v podobě nálezů mincí však dosud není znám a ani úvaha Jana Bobka o domnělé souvislosti mezi ikonografickou výzdobou některých českých denárů 12. století a českou účastí na druhé kruciátě nenašla mezi profesionálními numismatiky širší podporu.

Pravděpodobnost výskytu českých a moravských mincí na území středověké Palestiny však výrazně stoupne, zaměříme-li pozornost na dobu o sto let mladší, představující závěrečnou etapu křížových výprav, neboť právě tehdy našla mince podstatně větší uplatnění jak ve smyslu teritoriálního pokrytí, tak i mezi jednotlivými sociálními vrstvami obyvatelstva.
Zajímavý a z pohledu české numismatiky zcela ojedinělý nález učinil v roce 1997 místní kibucnik v palestinském přístavu Caesarea Maritima (Kaisareia, dnes Izrael), který při náhodném povrchovém sběru objevil několik silně zkorodovaných mincí, jež odevzdal do městského muzea. Mince byly po konzervaci identifikovány jako české a moravské ražby z konce čtyřicátých let 13. století. Konkrétně se jedná o typy Cach 701 (1 ks; obr. 1:1), Cach 901 (3 ks; obr. 1:3a-c) a dosud neznámý půldenár (obol) fenikového typu (1 ks; obr. 1:2). Vydavatelem všech pěti oboustranných exemplářů byl pravděpodobně Přemysl Otakar jako markrabě moravský (1247–1253). Zatímco typ Cach 901 je moravský denár fenikového typu vybíjený v některé z moravských mincoven, denár Cach 701 a dosud neznámý obol byly zřejmě raženy v pražské mincovně v období Přemyslova odboje proti otci Václavu I. (1230–1253), tedy někdy v letech 1248–1249.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 3/2011.

Plavky z ryzího zlata

Tokyo - Každá žena ví jak těžké je vybrat ty správné plavky. Pokud si však pořídíte plavky, které Vám dnes přiblížíme, je jisté, že nejen upoutáte pozornost, ale budete se doslova koupat ve zlatě.

Ginzo Tanaka představuje luxusní dámské plavky, šaty s přehozem a plážový klobouček vyrobené z ryzího zlata. Jsou ručně tkané z dlouhých vláken ryzího zlata, tenkých jako lidský vlas. Jejich výroba trvala několik měsíců. Každá nit plavek je spletena ze šesti zlatých vláken tloušťky 90 mikronů. Šaty jsou spleteny ze čtyř vláken.

Plavky váží 500 gramů. Byly vyrobeny prastarou technikou jejíž stáří se odhaduje na 1300 let. Cena plavek je 10.000-000 yenů, tedy přibližně 80.000 USD. Šaty s ručně tkaným přehozem váží již 1.1 kg a cena je 30.000.000 yenů.

FIXACE CENY

Cena zlata se neustále mění. Okamžik její fixace je proto důležitý. Chcete-li zakoupit investiční zlato za cenu, která vám vyhovuje, dřív než se změní, proveďte úhradu vaší objednávky obratem. Tím dosáhnete okamžité fixace. Minulá výhodná cena samozřejmě nemůže být dodatečně fixována v nočních hodinách, mimo pracovní dobu obchodníků nebo ve svátky, kdy obchody se zlatem neprobíhají.

ZLATÉ MINCE ČNB

ČNB vydává pamětní zlaté mince. Stejně jako investiční zlaté mince dovážené ze zahraničí jsou osvobozeny od DPH. Jedná se o jediné české mince, resp. mince s nominální hodnotou vyjádřenou v české měně, které jsou od daně osvobozeny. Díky nízkému nákladu však mají vysokou sběratelskou hodnotu.

SLITEK MUSÍ MÍT SÉRIOVÉ ČÍSLO

Každý slitek tak může být vždy jednoznačně identifikován. Podobně jako u číslovaných bankovek, lze následně i u investičních zlatých slitků sledovat jejich původ a transakce s nimi prováděné. Číslo musí být vyraženo přímo do slitku. Uvedení identifikačního čísla na přiloženém certifikátu není z hlediska zákona o DPH dostačující. Neoznačený slitek nemůže být od DPH osvobozen.

SPOŘENÍ DO ZLATA JE HAZARD

Spoření do zlata představuje nejrizikovější typ obchodu se zlatem. Velmi často se jedná pouze o zástěrku podvodných obchodů fungujících na principu 'Ponziho schéma'. I když se prezentuje jako finanční produkt a slibují svým klientům zhodnocení, o finanční produkt se nejedná a banky jej nenabízí. Z pohledu zákona se jedná o komoditu (věc) prodávanou na splátky. Proto provozovatelé takových služeb nepodléhají kontrole ČNB.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.