Zlato Aukce

AUKCE #05351 - 200 Kč Založení Junáka Proof

AUKCE

Číslo aukce: #  05351
Zahájení aukce: 31.08.2015
Aukce končí:

14.09.2015

Vyvolávací cena: 700,00 Kč
Dosažená cena: 701,00 Kč
(faraon394)

Cílová cena (kup teď):

900,00 Kč

Minimální příhoz : 1,00 Kč
Minimální nabídka : 702,00 Kč
Příhozů: 1

TATO AUKCE JE UKONČENA!

POPIS

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 200 Kč
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Ražba: Česká mincovna a.s.
Emitent: Česká národní banka - ČNB

průměr: 31 mm
hmotnost: 13 g
ryzost: 925/1000 Ag 75/1000 Cu
hrana proof: hladká, s vlysem ““ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA * Ag 0,925 * 13 g *““
hrana b.k.: vroubkovaná
limitní náklad: 50.000 ks
limit provedení proof: 12 200 ks
limit provedení b.k.: 8 000 ks
emise: 11.4.2012

STAV

Provedení proof.

VÍTE, ŽE:

Investiční mince s každoročně novým motivem. Panda je čínská investiční zlatá mince, ražená z ryzího zlata. Čínská mince s motivem medvídka Pandy je méně známá. Tato mince se jako jediná nerazí ve formátu troyské unce.

PŘÍHOZY V AUKCI #05351

Zákazník Zadání limitu Dosažená cena
faraon394 31.08.2015 701,00 Kč

STARŠÍ DRAŽBY TÉTO POLOŽKY

# Ukončena  Vyvolávací cena Dosažená cena
9719  17.12.2023  570,00 Kč 726,00 Kč
9659  01.10.2023  590,00 Kč 599,00 Kč
9542  08.05.2023  560,00 Kč 601,00 Kč
9470  13.03.2023  555,00 Kč 650,00 Kč
9454  26.02.2023  560,00 Kč 801,00 Kč
9388  15.01.2023  390,00 Kč 501,00 Kč
9173  17.05.2021  650,00 Kč 670,00 Kč
9106  21.03.2021  600,00 Kč 642,00 Kč
9006  04.11.2020  560,00 Kč 561,00 Kč
8813  24.11.2019  200,00 Kč 451,00 Kč
8689  27.10.2019  200,00 Kč 386,00 Kč
8628  13.10.2019  200,00 Kč 402,00 Kč
8165  17.02.2019  700,00 Kč 701,00 Kč
7693  04.02.2018  510,00 Kč 511,00 Kč
7126  23.04.2017  700,00 Kč 702,00 Kč
5963  11.04.2016  450,00 Kč 451,00 Kč
5860  01.03.2016  700,00 Kč 701,00 Kč
5555  23.11.2015  630,00 Kč 631,00 Kč
5351  14.09.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5258  17.08.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5116  20.07.2015  700,00 Kč 701,00 Kč
5002  22.06.2015  700,00 Kč 900,00 Kč
4923  25.05.2015  700,00 Kč 708,00 Kč
4892  11.05.2015  700,00 Kč 800,00 Kč
4336  13.10.2014  500,00 Kč 631,00 Kč
4200  21.07.2014  800,00 Kč 801,00 Kč
4074  09.06.2014  550,00 Kč 700,00 Kč
4023  26.05.2014  550,00 Kč 551,00 Kč
4008  12.05.2014  550,00 Kč 556,00 Kč
3954  28.04.2014  550,00 Kč 552,00 Kč
1613  25.06.2012  590,00 Kč 800,00 Kč

ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

Ze světa kovových známek (23)

Známky šlechty v Čechách (1)

Pomineme–li početní peníze a žetony komemorativního charakteru, lze konstatovat, že známek vydaných u nás panstvem je až do poloviny XIX. století jako šafránu. Podnikatelské aktivity české šlechty – zpracovávání kovů a důlní podnikání, které s rybníkářstvím a pivovarnictvím přinesla jagellonská doba, dokládá pouze několik ražeb.

Jedny z nejstarších českých ražeb vydaných panstvem jsou důlní známky Kryštofa Karlovice (Christoph von Carlowitz) z Červeného Hrádku (1507–1578) (obr. 1). Karlovic původem z lužickosrbského (saského) rodu (inkolát obdržel roku 1558) byl významný aristokrat své doby, humanista, přítel a stoupenec Erasma Rotterdamského a diplomat ve službách císařů Karla V., Ferdinanda I. a Maxmiliána II. i saských kurfiřtů Moritze a Augusta. Exkluzivní kontakty s Ferdinandem I. napomohly k jeho jmenování horním hejtmanem v Jáchymově. Úřad zastával v letech 1558–1562. Byl rovněž důlním podnikatelem a v letech 1554–1564 rozvíjel na svých panstvích těžbu kamence. Kromě panství Červený Hrádek držel obce Horu sv. Kateřiny, Drmaly a Háj v Krušných horách, které jeho dědicové prodali počátkem 80. let XVI. stol. Bohuslavovi Hasištejnskému z Lobkovic. Připomíná jej do současnosti dobře zachovalý náhrobek ve farním kostele v Jirkově. Karlovic je na dvou svých boletách uveden pouze rodovým znakem – třemi spojenými jetelovými lístky, litery WG bývají interpretovány jako Wassergefäss čili vědro vody. První Karlovicovu známku s hodnotou I uveřejnil Josef Neumann v souboru neurčených ražeb dodatku na samém konci pátého dílu soupisu měděných ražeb (Neumann 1872: 506, č. 33047), dvě horní bolety zmiňuje E. Fiala (Fiala 1924: 9).

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 1/2015.

Numismatist’s safe Návod pro jednoduchou a rychlou obsluhu

V předchozím čísle časopisu Mince a Bankovky jsme vám představili program pro správu numismatických sbírek. Mnoho čtenářů nám psalo, že by se rádi tomuto softwaru dostali na kloub.

Pro uživatele méně sběhlého v práci s počítačem může být maličko matoucí. Na tomto návodu však ukážeme, jak je program jednoduchý a jak uživateli vychází vstříc.

První start programu je velice jednoduchý. Po spuštění aplikace stiskněte z nabídky tlačítko Přidej. V následujícím dialogu vytvořte název své sbírky.
Označte nově vytvořenou sbírku a tlačítkem Otevři do ní vstupte. Tlačítko Přejmenuj umožňuje změnit název sbírky.
Nyní můžete připravit parametry své sbírky. V menu Odkazy vstupte postupně do všech nabídek, v nichž si následujícím způsobem můžete vytvořit šablony pro periodicky se opakující parametry, jako je například stát, mincovna, panovník, tvar, typ mince apod.

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2011.

SLITEK MUSÍ MÍT SÉRIOVÉ ČÍSLO

Každý slitek tak může být vždy jednoznačně identifikován. Podobně jako u číslovaných bankovek, lze následně i u investičních zlatých slitků sledovat jejich původ a transakce s nimi prováděné. Číslo musí být vyraženo přímo do slitku. Uvedení identifikačního čísla na přiloženém certifikátu není z hlediska zákona o DPH dostačující. Neoznačený slitek nemůže být od DPH osvobozen.

INVESTIČNÍ ZLATO NENÍ ZATÍŽENO DANÍ Z PŘIDANÉ HODNOTY

Tento fakt dělá z investičního zlata naprosto jedinečnou komoditu. Zlato jsou tak jediné reálné aktiva, osvobozené od daně. Své finanční prostředky proto můžete převést na investiční zlato bez daňové penalizace. Pro zlato je to obrovská přednost. Proto lidé investují do zlata raději než do stříbra, diamantů, starožitností, umění, obrazů nebo nemovitostí. Ty všechno jsou zatíženy DPH ve výši 21 procent.

RYZOST INVESTIČNÍHO ZLATA

Zákonem je stanovena minimální ryzost investičního zlata. Mince nebo slitky s nižší, než předepsanou ryzostí nemohou být za investiční zlato ani označovány, ani nemohou být prodávány bez DPH. U mincí je předepsaná ryzost nižší s ohledem na tradiční historické ražby. Moderní investiční zlaté mince mají stejně jako slitky nejvyšší ryzost, t.j. obsahují 99,99 procenta zlata

ZLATÉ MINCE ZARUČUJÍ ANONYMITU VLASTNICTVÍ

Technologie ražby investičních mincí nedovoluje jejich označení sériovými čísly. Mince jsou proto anonymní a poskytují svému majiteli větší soukromí při nakládání s nimi. Tato výhodná vlastnost však může být na přítěž v situaci, kdy potřebujete prokázat vlastnictví zlatých mincí. Například v případě jejich zcizení.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.